Хто може відмовитися від свіжого хрусткого тосту з полуничним варенням і з чашкою ароматного гарячого чаю? Особисто ми – ні. Тому сьогодні ми займемося приготуванням ароматного полуничного варення з додаванням лимонної кислоти, яка додасть варенню невелику приємну кислинку, а також желатину, який додасть нашому варенню більш щільну консистенцію. Отже, приступимо до приготування!


Інгредієнти: на 2 порції.

  • Полуниця – 500 гр.
  • Цукор-пісок – 500 гр.
  • Лимонна кислота – 0.1 ч. л.
  • Желатин харчовий – 3 гр.

Процес приготування:

Що ж потрібно для приготування варення з полуниці з загусником? Для приготування варення ми відібрали стиглу солодку полуницю. Промиваємо її в друшляку під проточною водою, видаляємо чашолистки і викладаємо на рушник, щоб вона трохи висохла. Потім полуницю ріжемо навпіл, щоб вона швидше виділила сік, і відправляємо в каструлю з товстим дном.

Нарізану полуницю засипаємо цукром і залишаємо на 1-2 години.

Після закінчення часу полуниця виділила сік, а цукор розчинився. Трохи розімніть полуницю дерев’яним товкачем.

Каструлю з полуницею ставимо на середній вогонь, доводимо масу до кипіння, знімаємо піну, яка утворилася. Залишаємо варення кипіти 3-4 хвилини і знімаємо з вогню. Даємо полуничній варенню охолонути 15-20 хвилин.

Потім знову ставимо на середній вогонь, доводимо до кипіння і даємо покипіти 3-4 хвилини і знімаємо з вогню. Таким чином, проварюємо варення в 5 підходів.

Перед тим, як в останній раз ставити варення на плиту, дерев’яною ложкою набираємо 2 ложки сиропу, додаємо в нього желатин і добре розмішуємо. Після того, як варення закипить, додаємо в нього желатин, набряклий в теплому сиропі, добре розмішуємо, щоб желатин рівномірно розподілився по всьому варенню. Варимо 2-3 хвилини і знімаємо варення з вогню.

Гаряче варення розкладаємо по стерилізованим банкам і трохи варення залишаємо для частування. Банки щільно закриваємо прокип’яченими кришками і залишаємо при кімнатній температурі до повного охолодження. Після чого прибираємо варення на зберігання в темне прохолодне місце. З рештою варенням робимо пару бутербродів, намазавши його на свіжий хліб, і запрошуємо всіх на чаювання. Приємного апетиту!

Варення з полуниці Варення з полуниці з желатином Варення з полуниці з лимонною кислотою Варенье Полуниця на зиму